Časté dotazy

Certifikované obličejové štíty

Certifikát akreditovanou zkušebnou a Prohlášení o shodě výrobce jsou doklady o tom, že štíty vyhovují normám a jsou bezpečné - z hlediska pevnosti, optických norem a chemického složení. Více informací zde.

Obličejový štít místo roušky

Pokud patříte mezi vyjímky, které ze zdravotních důvodů nemohou nosit roušku, je štít to nejlepší řešení.Obličejový štít nenahradí roušku, nemá filtrační účinky. Doplňuje ovšem velmi významně vaší ochranu. Dopad infikovaných kapének na pokožku a na sliznici oka způsobí přenos. Tomuto obličejový štít zabrání.

Štíty jsou vhodný doplněk zvláště pro ohrožené skupiny obyvatel ( dříve narození, osoby se sníženou imunitou) a pro osoby s četným kontaktem osob ( členové volebních komisí, recepční, pracovníci prodejen) 

Ochranný obličejový štít pro učitele

Dle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 23. 11. 2020 je umožněno v případech, kdy je nezbytné, aby žák nebo student při výuce viděl na ústa učitele, aby učitel použil jako ochranný prostředek dýchacích cest ochranný obličejový štít, a to za podmínky, že dodržuje vzdálenost alespoň 2 metry od žáků nebo studentů.

 štíty a roušky

Obličejové štíty barvy

Ano. Objednávku zadejte dle jedné z barev, do poznámky k objednávce vložte informaci o složení a počtu barev.

Např: Objednávka na 10 štítů - 2x červená, 4x bílá, 1x modrá, 2x zelená, 1x černá.

Obličejové štíty expres, rychle

Štíty skladem. Do druhého dne jsou na výdejním místě, případně u vás. 

Náhradní díly pro obličejové štíty

Ano, náhradní díly jsou kompatibilní i se štíty UHK vyráběné v nouzovém stavu na jaře 2020

Ochranné štíty pro děti

Ano. Upínací pásek obličejového štítu obsahuje dostatek otvorů pro nastavení velikosti hlavy pro děti od 3 let po dospělé osoby.

Držák hledí je pružný, přizpůsobí se velikosti hlavy.

Z hlediska norem nic jako "dětské štíty" neexistuje. Menší být nemohou, jinak by nevyhověly stanoveným normám.

 štíty pro děti

Jak dlouho mi obličejový štít vydrží

Životnost ochranných štítů je 5 let, při šetrném zacházení vydrží déle.

Obličejový štít je opakovaně dezinfikovatelný, a to všechny jeho části. Nedezinfikovatelné díly jako pruženka (textilní páska s jemnými gumičkami uvnitř) nebo molitany, které najdete na jednorázových obličejových štítech UHK štít neobsahuje.

Pro pracovníky ve zdravotnictví je doporučeno dezinfikování obličejového štítu po každé směně.

Pokud dojde k poškození hledí nebo silikonového pásku, lze zakoupit v sekci náhradní díly.

Zdravotnické obličejové štíty

Naše obličejové štíty se používají v nemocnicích, v domovech pro seniory, ve školách, v logopedických ambulancích, ve výrobách, v obchodech apod.

Obůličejové štíty jsou testovány a certifikovány pro záchyt kapének a drobných úlomků. Ve spojení s rouškou poskytují maximální možnou ochranu před nákazou.

Certifikát, Prohlášení výrobce o shodě každého výrobku s certifikovaným a návody k sestavení, použití a dezinfekci najdete v odkazu zde.